Ale oni sa musia odriekať veľkonočné rým, ako sú:máj je už tradične mesiac lásky. Obdobie spojené s rôznymi rastlinami, tzv. “postavili máj” v tomto prípade, najväčší význam: to je zvyčajne vyzliekol sa, smrek, ktorý je vrchol mladých farebné pásky na dekoráciu. 1. mája.-n súčasnosti zvykom je,

 ľudia postavili máj a nastaviť mesta alebo dediny centrum

 ľudia postavili máj a nastaviť mesta alebo dediny centrumBýval som kluci, že dievčatá v záhrade nastaviť postavili máj, ktorého všetci chceli prísť, ale v niektorých dedín, mladí chlapci z dediny všetky dievčatá cti boli stanovené na postavili máj.

Počas leta z viac ma hexes blok služby. Do leta to noc (jún 23-24 medzi noc), kým dnes v niektorých obciach obrovskej vatry dať, v ktorom na skok a ľudia okolo ohňa, spev a tanec.

November 2.-na ľudí, na cintoríny, ktoré navštívil, na pamiatku zosnulých príbuzných, ich priateľov, ich. Hrob na vence robia a duše mŕtvych pre spásu sviečky a elektrické svetlá. Tento deň je v kalendári ako (Slovensko Dušičkynak je aj tzv.).

December 6.-(St. Nicholas sviatok) väčšina detí, ktoré čakajú veľmi vzrušene. V tento deň Santa na kisördöggel idú od domu k domu a sladkosti, a niekedy hračky dáva dobré deti. Candy detské topánky, ktorí sú obuv predchádzajúcu noc. Neposlušné deti Santa claus cibuľu alebo uhlie dáva.

December 13.-na oslavu st. lucy ‘ s day, ktorý presvedčenie ľudí podľa čarodejnice. Ľudia verili, že v tento deň budú vidieť čarodejnice. V Luca deň je spätý s proroctvá o láske. Mladé dievčatá na tento čas 12 poznámka rôznych človeka, jeho meno je na ňom napísané, ale trinásty zostal prázdny a zmiešané s poznámkami.

Na každý deň, keď vytiahol jeden. Na štedrý deň ráno bol vytiahol z predposlednej poznámka a posledný včera. Posledná poznámka názov dievča budúceho manžela meno, ktoré je súčasťou. Ak je prázdna poznámka a vytiahol, znamenalo to, že dievča budúcnosť je stále slobodný.

Veľa ľudové zvyky súvisiace s vianočné dovolenky. Aj keď v podstate o kresťanský sviatok, Vianoce, takmer každá rodina oslavuje ho. Tento sviatok najväčšiu radosť z detí, ktoré čakať celý rok. Ľudia teraz dní pred odchodom na dovolenku, sú čisté, perník cookies a domáce zdobenie.

Nie je možné chýba v tomto prípade detí s cukríkmi, ktorý je vyzdobený vianočný stromček. Štedrý deň slávnostného večera prvýkrát, vianočné oblátky sú na stole – je to med a orechy, cesnak, chlieb, ktorý som jesť ľudí, že budúci rok zostať zdravý.

tradičné Slovinský Veľkonočné jedlá

tradičné Slovinský Veľkonočné jedláPotom cross-cut apple – ak budete rezať po vašom pravidelné päťuholníkové forme, potom to znamená, že v novom roku zdravie. Vianočné menu je v rovnakej oblasti sa bude líšiť v závislosti, ale vo všeobecnosti, v prvom kapusta alebo pea polievka sa podáva, a potom ryba a zemiakový šalát. Po večeri rodina cez vianoce strom a rozbaliť darčeky a vianočné piesne spievať alebo TV dovolenku show.

Aj vianočné tradície, na štítku pod ryby, váhy (a šťastie), a viesť je vyliata roztaveného olova v studenej vode plné misy a výsledné tvary sú prognózy. Tiež zachované aj na tento deň, sviečky z lodí plávajúcich voľné ľudí dióhéjból málo lodí plávajúcich forme, a horiace sviečky robiť s ňou. Všetci, aby loď. Pýtame sa sami seba otázku (napr.: práca, zdravie, naše vzťahy, naše), a spustenie lode a osud odvodíme o budúcnosti. Vianoce a nový rok, na dovolenku, je tu ešte veľa iných ľudových zvykov a slávnostná pieseň pochádza, napr.:

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *