Veľká noc a zákazníka

Veľkonočné sviatky sú bohaté s zvyky, ako aj ľudová customizeds, viaceré z nich sú stále nažive, je dospelý, a tiež viac a viac stráca. Stále sme posvätenie jedla, farbenie Veľkonočných vajec, jednotlivcov vyhral palemki pre cirkvi, rovnako ako vody v samostatnom štruktúra v pondelok. personalizeds a tiež zvyky veľkej Noci vydržal až dodnes v niektorých vylepšil druhu.

fest

Čo je pohreb a tiež sleď Veľká noc

Spoliehať sa na to, čo časti krajiny sme zostať v, môžeme zistiť, že rôzne postupy a tiež vlastné-mades veľkej Noci. V Poľsku, veľa regiónov, ktoré sú ešte posilnené staré personalizeds, aj keď v trochu pozmenenej druhu. V miest splniť tag pucheroki a  Babu, a tiež vidieť Emmaus, že je zhovievavosť, s rôznymi . Následne, : sme Śmierguśnicy. Veľkonočné ľudí personalizeds je súčasťou nášho vlastného, tak oni vyžadujú rozpoznať, aj keď už nie je realizovaná.

Veľkonočné podujatie sa začína týždeň pred Obrovský nedeľu. Rovnakým spôsobom ako v minulosti, sme oslávili strane nedeľu– nazýva raz wierzbną alebo. Dnes, aby sa ich vlastný odtieň palemki, ale my sme sa rozhodli zakúpiť ready-a ak sme sa modlili v Kostole. Pred vykonaním stiahol rastliny, krušpán, ríbezle, maliny, vysušili bylín, perie, ako aj kvety. Špecializované palemce pripísať očarujúce domovov,  na zaručenie rodinné šťastie. Z nej kríž v prvom , aby sa zabránilo , pobočky miesto pod prahovú hodnotu na zabezpečenie relatívnej z , ale títo oblečení so slamenou krytinou štíty váš domov z búrka. Willow, ako aj tesnenia ! To bola uvedená na štít z boľavé hrdlo, ako aj dodávky zdravia a wellness. Tento starostlivo bijano nielen mladých ľudí, ale aj zvieratá, rovnako ako majetok komunikovať preto, čarovnej moci.

fest2

Vlastné obetavosť potravín na bielu sobotu prežili až do dnes. Má pohanské korene, ale bol posvätení Kostola. Dnes sme posvätenie Kostola len symbolické potraviny, ktoré sú malé, zvyčajne prútený kôš. Webový obsah týchto môže byť rôzne, v závislosti od vašej oblasti. Napriek tomu nemôže byť: vajcia, chlieb, klobása alebo údené mäso, soľ, baránok (maslo alebo cukor), chren, ako aj položky domáci koláč. Skôr všetky výrobky, ktoré mali byť konzumované úplne v celej Veľkonočné Ráno jedlo! Dajte ich do veľkých košov, ako aj zanoszono do Kostola alebo święcono v Cirkvi, a tiež aj v prednej časti  riadu v  alebo , ktorý bol venovaný prostredníctvom duchovného, ktorí prišli najmä na tento cieľ sa v meste. Bolo cítiť, že toto biele rúško má moc zabezpečenia od blesku.

Pred domom, keď prišiel tornádo.

Veľkonočné tradície v Poľsku je tiež prispôsobených z tónovanie, vajcia na Vianoce. Medzi tými, ktorí sa na mladíka s vynikajúcou dĺžka života. Vyskytuje presvedčenia, kde vajíčko mal veľmi dôležité elánom, a taky, ako je dnes začať úplne nový život. Sprostredkované v medzi svetom mužov, ako aj duchov a bohov.

fest3

Predchádzajúce je len lady enhanced vajcia na veľkú noc, a aj chlapci boli obmedzené dokonca vstúpiť na miesta, kde boli prelakovanie! Raz znečistený len v červenej, pretože, podľa , Mária Magdaléna po znovuzrodenia Krista, povedal šťastne, že všetky získané vajcia plnené farba červená. Dnes, zákazku na farebnosť vajcia na veľkú noc je stále aktívna, avšak prekresliť ich v rôznych odtieňoch.

Pohreb Jura a visí sleď je staré ľudové Veľkonočný zvyk, ktorý bol hlavne poznamenala Chavah. Raz, ľudia mali veľmi prísne prístup na dodržiavanie pôstu. V zozname zakázaných výrobkov bola nielen mäso, ale aj mliečne výrobky a cukor! Pažerák sa najčastejšie obmedzuje na štíhle žeriav a sleď, že spôsob. S príchodom veľkého piatku a koniec pôstu označené konci pokánie-usporiadané symbolický pohreb pokazené Jur a sleď. Medzi hravé przyśpiewek vykonávať a visel na slony, vyrezávané z dreva alebo lepenky, sleď, a Gar vyplnené żurem pochovaný v zemi alebo vytiekla. Po tejto rozlúčke s ohavný jedál, vzal na varenie výdatné Veľkonočné jedlá, ktoré boli venované na bielu sobotu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *